• admin -

USD Coin (USDC)

Güncelleme tarihi: 17 Ara 2021

USD Coin (veya kısa koduyla USDC), ABD dolarına 1:1 oranında sabitlenmiş bir stablecoin çeşididir. Bu kripto para biriminin piyasadaki her bir ünitesi, nakit ve kısa dönem ABD hazine bonolarının karışımından oluşan rezervde tutulan 1 dolar ile destekleniyor.USD Coin Kurucusu Kim?

The Centre Consortium'un iki kurucu üyesi var. Bunlardan birisi eşler arası ödeme hizmetleri şirketi Circle. Diğeri ise kripto para borsası Coinbase.


USD Coin (USDC) Neden Farklı?


Sabit değerli kripto para piyasası son yıllarda fazlasıyla kalabalıklaştı ancak USD Coin, diğer rakiplerine karşı birkaç açıdan epeyce önde olmayı hedefliyor.

Bunlardan biri şeffaflığı ve kullanıcılara hiçbir sorun yaşanmadan 1 USDC çekip karşılığında 1 dolar alabileceklerinin güvenini vermekle alakalı. USDC, bu hedef doğrultusunda büyük bir muhasebe şirketinin, rezervde bulunan nakit seviyesini doğrulamak ve bunun piyasadaki tokenlerle eşleştiğinden emin olmakla görevlendirildiğini söylüyor.

Bazı kripto girişimlerinin aksine Circle ve Coinbase de yasalara uygunluk sağladı. Böylece uluslararası genişlemenin önü açıldı. İki proje de iyi finanse edilerek sabit değerli kripto para birimine güç sağlıyor.


USD Coin ile şu anda işlem yapılan en büyük borsalar ;

  • Binance

  • Okex

  • Mandala

  • Huobi Global

3 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör