• admin -

SushiSwap (SUSHI) Nedir?

Güncelleme tarihi: 17 Ara 2021

SushiSwap, Eylül 2020'de bir Uniswap çatallanması olarak piyasaya çıktı. AMM; merkeziyetsiz finans (DeFi) popülerliği ile eş zamanlı olarak, DeFi tokenlerindeki ticaret patlamasıyla benzer dönemde yoğun ilgi gördü.

SushiSwap, AMM piyasasını çeşitlendirmeyi ve ayrıca önceden

Uniswap'da bulunmayan, yerel token SUSHI ile ağ katılımcılarına artırılmış ödüller gibi ek özellikler eklemeyi hedefliyor.

SushiSwap Kurucusu Kim?

SushiSwap, sadece takma ismi ile bilinen Chef Nomi mahlaslı kişi tarafından kuruldu. Chef Nomi hakkında veya onun Uniswap'tan çatallanmadaki etkisi hakkında çok şey bilinmiyor.

Projenin iki tane daha takma adlı kurucu ortağı var, sushiswap ve sadece Maki olarak da tanınan 0xMaki. SushiSwap'ın kodlamasını, ürün geliştirmesini ve ticari faaliyetlerini aralarında hallediyorlar.

Yakın zamanda SushiSwap'ın fiili sahipliği, türev işlemler borsası FTX ve kantitatif ticaret girişimi Alameda Research CEO'su Sam Bankman-Fried'a geçti.

Bankman-Fried, sektör tarafından tanınan bir isim. Düzenli olarak medya röportajlarında yer alan bir kripto para piyasa yorumcusu.


SushiSwap Neden Farklı?


SushiSwap başlıca iki kripto varlığın arasında otomatikleştirilmiş ticaret likiditesinin kurulduğu bir AMM olarak varlığını sürdürüyor.

SushiSwap'ın hedef kitlesi, DeFi yatırımcıları ve proje tokenlerindeki patlamadan faydalanmak ve likidite oluşturmak isteyen ortak varlıklar.

AMM'ler, geleneksel merkeziyetsiz borsalara köstek olan likidite sorunları gibi problemlerden kaçınırken emir defterlerini tamamen ortadan kaldırıyor.

SushiSwap, ana şirketi UniSwap'ın hizmetlerinin kalitesini yükseltmeyi hedefliyor. Operasyonlarında ve vadeli işlem hizmetlerinde kullanıcılara daha etkili hizmet sunulması amaçlanıyor.

Platform, kendi SUSHI tokenini bu ücretlerin kullanıcı paylarını ödüllendirmek için kullanılırken likidite havuzlarında gerçekleşen işlemlerden yüzde 0,3 kesinti alıyor. SUSHI ayrıca kullanıcılarına yönetişim hakları yetkisi veriyor.


SushiSwap (SUSHI) Nereden Alınır?

SushiSwap (SUSHI) hacminin büyük çoğunluğunu Binance, Huobi Global ve OKEx gibi büyük borsalarda bulunduran, kolaylıkla ticareti yapılabilen bir token.


4 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör