• admin -

Star Atlas (ATLAS)

Güncelleme tarihi: 17 Ara 2021


Star Atlas, sanal bir oyun metaverse'inde yer alan devasa bir çok oyunculu çevrimiçi oyundur. Unreal Engine 5 üzerine inşa ediliyor ve oyunun sinema kalitesinde, gerçek zamanlı ortamlara sahip olmasını sağlıyor. Oyuncular birinci şahıs uçuş yoluyla bağımsız olarak bu yıldızlara seyahat edip keşfedebildiklerinden, bu kısmen bir uçuş simülasyonudur.Star Atlas, Ocak 2021'de duyuruldu ve Solana blok zinciri üzerine inşa ediliyor . Merkezi olmayan bir borsa olan Serum ve merkezi bir borsa olan FTX gibi birkaç Solana tabanlı proje tarafından desteklenmektedir . Star Atlas'ın ayrıntılı bir yayın planı olmamasına rağmen, metaverse belirteçlerinin Ağustos 2021'de işlem görmeye başlaması planlanıyor.

Star Atlas'ın Kurucuları Kimdir?


Star Atlas, CEO Michael Wagner, COO Pablo Quiroga ve operasyon başkanı Deb Lucas tarafından kuruldu. Michael Wagner, Star Atlas'ı kurmadan önce bir VC fonunda ve blockchain odaklı ürünler üretmeye odaklanan Multichain Ventures şirketinde çalıştı. Pablo Quiroga, ek bir girişimin kurucusudur ve Star Atlas'ı kurmadan önce biyoteknolojide çalışmıştır. Deb Lucas, Charles Schwab ve Barclays'de görev yapan finans temelli bir geçmişe sahiptir.


Star Atlas'ı Benzersiz Kılan Nedir?


Star Atlas, çeşitli türleri kapsayan ve sinema kalitesinde bir oyun deneyimini gerçek hayattaki para birimiyle değiştirilebilen sanal varlıklar kazanma becerisiyle birleştiren sürükleyici bir metaverse oyun deneyimi sunmayı amaçlıyor. Rakiplerini birçok alanda geride bırakarak onların yerini almayı planlıyor. Şimdiye kadar hiçbir blockchain oyunu, Star Atlas kadar farklı oynanış olasılığını bir araya getirmedi. Bazı oyunlar, bahis yaparak kazanma veya sanal varlıklar için diğer oyuncularla savaşma veya sanal dünyasını keşfetme ve ittifaklar kurma seçeneği sunarken, hiçbir oyun yukarıdakilerin hepsini aynı anda yapmaz.

Oyuncular varlık satın almak için oyun içi para birimi olarak ATLAS jetonunu kullanabilirler, ancak aynı zamanda NFT pazarında gemi ve diğer oyun içi ekipman olarak işlev görecek nftler satın alabilecekler . Aynı zamanda oyuncular, uzay gemilerinde rolleri yerine getirmek için CEO, komisyoncu, ödül avcısı, korsan ve çok sayıda başka meslek seçebilecekler. Uzay gemileri ayrıca kaynakları birleştirme ve sadece bireysel olarak değil, aynı zamanda toplu olarak rekabet etme seçeneğine de sahip olacak. Bu sözde merkezi olmayan özerk şirketler, eşlik eden mikro ekonomilerle birlikte tüm uzay şehirlerini inşa edebilecekler. Star Atlas evreninin ikinci simgesi olan POLIS simgesi, bu uzay şehirlerinde ve oyunla ilgili yönetim kararları için bir yönetim simgesi olarak hizmet edecek.

Star Atlas ayrıca oyun içi varlıkları dağıtmak ve takas etmek için bir NFT pazar yeri ve bir NFT yayın programı sunmayı planlıyor. Ayrıca, ATLAS token sahipleri, Serum DEX ile entegre olarak, likidite sağlama veya token varlıklarını satma ve satın alma seçeneğine sahip olacaklar.


Star Atlas Listeleme Yapan Büyük Borsalar

FTX

Gate.İo

Bitget

Zt


6 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör