• admin -

Fantom Coin( FTM )

Güncelleme tarihi: 17 Ara 2021

Fantom, kendi ısmarlama konsensüs algoritmasını kullanarak geliştiricilere merkezi olmayan finans ( defi ) hizmetleri sağlayan akıllı sözleşme platformudur .

Fantom, kendi bünyesindeki token FTM ile birlikte, akıllı sözleşme platformlarıyla ilgili sorunları, özellikle de geliştiricilerin iki saniyenin altına indirdiklerini söyledikleri işlem hızını çözmeyi hedefliyor.

Fantom ürün teklifini denetleyen Fantom Vakfı, ilk olarak 2018'de, Fantom'un ana ağı olan OPERA'nın Aralık 2019'da piyasaya sürülmesiyle kuruldu.
Fantom'un Kurucuları Kimdir?

Fantom Vakfı, Güney Koreli bilgisayar bilimcisi Dr. Ahn Byung Ik tarafından kuruldu. Şu anda platformun CEO'su Michael Kong'dur.

Resmi web sitesine göre Fantom'un ekibi ayrıca uzman mühendisler, bilim adamları, araştırmacılar, tasarımcılar ve girişimcilerden oluşuyor. Çalışanlar, dağıtılmış bir platformun değerlerine uygun olarak dünyanın her yerinde bulunur.

Fantom'u Benzersiz Kılan Nedir?

Fantom, akıllı sözleşmeler temelinde DeFi ve ilgili hizmetleri kolaylaştırmak için sıfırdan oluşturulmuş yeni bir fikir birliği mekanizması kullanmaya çalışıyor.

Güvenlik iyileştirmelerinin yanı sıra çok daha yüksek kapasite ve iki saniyede işlem tamamlama vaat ediyor .

Etheryum ile eşleşen proje , merkezi olmayan çözümler dağıtmak isteyen geliştiricilere hitap ediyor. Resmi literatürüne göre misyonu “dünyadaki tüm işlem organları arasında uyumluluk sağlamak”tır.

Fantom Coin Hangi Borsalarda Alınabilir ?

  • Kocoin

  • Binance

  • Okex

  • Ftx

  • Bybit

0 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör