• admin -

Chromia Coin (CHR) Nedir?

Güncelleme tarihi: 19 Ara 2021

Chromia, İsveçli Chromaway AB şirketi tarafından tasarlanan açık kaynaklı bir kamu blok zinciridir. Chroma belirteci (CHR), Mayıs 2019'da piyasaya sürüldü.Chromia Nasıl Çalışır?

Chromia, Binance Smart Chain ve Ethereum için bağımsız bir Katman-1 blok zinciri ve EVM uyumlu Katman-2 geliştirmesidir. Ölçeklenebilirlik, gelişmiş veri işleme ve özelleştirilebilir ücret yapıları sağlayarak mevcut dApp'leri geliştirmek ve yeni nesil dApp'lerin oluşturulmasına izin vermek için tasarlanmıştır.


Chromia'da Hangi Uygulamalar Oluşturuldu?

Bu uygulamalar, DeFi opsiyon ticaret platformu Hedget'ten açık dünya çiftçilik oyunu My Neighbor Alice'e, devlet tapu inisiyatifi LAC PropertyChain'e kadar uzanmaktadır.

Geliştirme aşamasındaki en son özelliklerden biri, hem Chromia zincirinde yerel bir standart olarak hem de mevcut ERC-721 ve BEP-721 belirteçleri için bir geliştirme katmanı olarak çalışacak olan Chromia Originals adlı yeni bir NFT standardıdır. Bu Katman-2 geliştirmeleri üzerindeki çalışmalar, Komşum Alice ile işbirliği içinde geliştirilmektedir.

Chromia'nın Arkasında Kim Var?

Chromia'nın çekirdek ekibi, endüstri gazileri Or Perelman, Henrik Hjelte ve Alex Mizrahi'den oluşuyor. Üçünün de kripto alanında derin kökleri var ve Bitcoin ve Ethereum'un ilk günlerine kadar gidiyor. Örneğin, Alex, Proof of Stake konsensüsü üzerine birkaç erken akademik makale yayınladı ve aynı zamanda, daha sonra Ethereum tarafından öne çıkacak olan 'token' fikrini geliştiren ilk projelerden biri olan Colored Coins'in arkasındaki kilit figürlerden biriydi.

Hangi Piyasalarda Yer Alıyor ?

  • Binance

  • Huobi Global

  • Coin tiger

  • Tfx


6 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör