• admin -

Avalanche( AVAX )

Güncelleme tarihi: 17 Ara 2021

2020'deki ana ağ lansmanından sonra Avalanche, kendi DAPss ve Defi ekosistemini geliştirmek için çalıştı . SushiSwap ve TrueUSD gibi farklı Ethereum tabanlı projeler Avalanche ile entegre oldu. Ayrıca platform, köprülerin geliştirilmesi gibi, kendi ekosistemi ile Ethereum arasındaki birlikte çalışabilirliği geliştirmek için sürekli çalışıyor

.


Avalanche'ın Kurucuları Kimdir? Avalanche, Cornell Üniversitesi'nden Profesör Emin Gün Sirer ve Cornell Üniversitesi'nden bilgisayar bilimi alanında doktora yapan Kevin Sekniqi ve Maofan “Ted” Yin tarafından kurulan Ava Labs tarafından başlatıldı. Gün Sirer, Bitcoin teknik incelemesinin yayınlanmasından altı yıl önce kavramsal bir eşler arası sanal para birimi tasarlamış, kriptografik araştırmalarda kıdemli bir uzmandır.

AVAX ne zaman piyasaya çıktı ?

2019'da Polychain, Andreessen Horowitz ve Balaji Srinivasan gibi yatırımcıları içeren bir başlangıç ​​turunu tamamladı. Avalanche, 2020'deki ilk madeni para teklifini 24 saatten kısa bir sürede kapattı ve bu süreçte 42 milyon dolar topladı.

Avalanche'ı Benzersiz Yapan Nedir? Akıllı sözleşmeler için en popüler blok zinciri olarak Etheryumu yerinden etmeyi amaçlayan Ethereum'un rakiplerinden biridir . Ölçeklenebilirlikten ödün vermeden saniyede 6.500 işleme kadar daha yüksek işlem çıktısına sahip olarak bunu yapmayı hedefliyor.

AVAX nereden satın alınabilir ?

  • Binance

  • CoinTiger

  • Okex

  • Ftx

  • Huobi

0 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör