The Unknown Land

Bu Yazıda Neler Bulacaksınız?

  • Gate.io Nedir?

  • Gate io Kayıt Nasıl Yapılır?

  • Gate io Komisyon Oranları?

  • Gate io Para Yatırma Nasıl Yapılır?

  • Gate.io Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır?

  • Gateio Alım Satım Nasıl Yapılır?

  • Gate io VIP 1 Nasıl Olunur?

Gate.İo Nedir ?

Gate.io, Çin’de kurulan ve uzun zamandır hizmet veren bir kripto para borsasıdır. Günümüzde merkezinin Çin’de değil, ABD’nin Virginia eyaletinde olduğunu görüyoruz.Şimdi gelin Gateio nedir, Gateio hangi ülkenin, Gate.io kullanımı gibi konulara detaylı olarak bakalım. İlerleyen bölümlerde ise gate fon şifresi nedir, gate io kimlik doğrulama ne kadar sürer gibi soruların yanıtlarına değineceğiz.

 

Gate io Kayıt Nasıl Yapılır?

Kayıt olmak için öncelikle borsanın sitesine girmemiz gerekecek Gate.io internet sitesine tıklayınca, siteye gideceksiniz.

Ardından sitede bulunan “Kaydol” butonuna tıklamalısınız. Buna tıklayınca karşınıza bir kaydolma formu çıkacak.

Formda kullanıcı ülke, kullanıcı adı, e-posta ve şifre bilgilerini doldurmanız istenecek. Kullanıcı adınız benzersiz olmalı ve şifreniz güçlü olmalı.

Bilgileri doldurduktan sonra “18 yaşında veya daha büyük olduğumu onaylıyorum ve gizlilik politikasını kabul ediyorum” kısmını onaylamalısınız. Daha sonra “SONRAKİ” butonuna tıklamalısınız.

Sonraki adımda sizden Gate.io fon şifresi belirlemeniz istenecek. Bu şifreden size bahsetmiştim. Ek bir güvenlik adımı olduğu için ilk şifrenizden farklı olacak şekilde bir şifre belirlemelisiniz.

Daha sonra Captcha doğrulaması gelecek. Robot olmadığınızı belirtmek için bu doğrulamayı yapmalısınız.

En son olarak da mailinize gelecek linke tıklayarak hesabınızı aktifleştirebileceksiniz.

Hesabınızı açtıktan sonra güvenliği artırmak için iki faktörlü doğrulamayı da etkinleştirmenizi tavsiye ederim. Bunun için hesap ayarları kısmından güvenlik kısmına girmelisiniz. Telefon numaranızı girmeli ve iki faktörlü doğrulamayı açmalısınız. Böylece hesabınıza birisi şifrenizi bulsa bile sizin telefonunuza gelen kodu bilmeden hesabınıza giremeyecek.

Sonrasında sizden Gateio kimlik doğrulama da isteyecektir. Çoğu yatırımcı Gate io kimlik doğrulama ne kadar sürer diye merak ediyor. Bu işlemi yaptıktan kısa bir süre sonra hesabınız doğrulanıyor. Benim Gate io kyc doğrulama işlemim 3-4 saat kadar sürmüştü. Gate io kimlik doğrulama süresi kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Bunu da göz önünde bulundurmak gerekir.

Gate.io ile %10 komisyon indirimiyle hesap açmak için hemen tıkla. (Kayıt işlemi sadece 3 dakika sürüyor.)

Gateio Komisyon Oranları

Borsada hesap açarak kripto yatırımı yapan kullanıcılar, alım ve satım işlemlerinde yaptıkları işlemin %0,20’si kadar komisyon ödemektedir.

Hem alış işlemlerinde hem de satış işlemlerinde sunulan bu oran diğer piyasalarla karşılaştırıldığında, uygundur. Genel olarak diğer borsalarda %0,25 oranında komisyon kesilmektedir.

Gateio Para Yatırma  İşlemi Nasıl Yapılır?

Hesabınız açıldıktan ve aktifleştikten sonra hesabınıza para yatırarak işlemlere başlayabilirsiniz. Para yatırmak için aşağıda verdiğim adımları takip etmelisiniz. Şimdi gelin Gate io para yatırma nasıl yapılır yakından bakalım.

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra “Cüzdan” bölümüne gitmelisiniz. Burada hesabınızda olan parayı ve hangi para birimlerinde olduğunu görebileceksiniz. Tabi şu an para olmadığı için bakiyeniz sıfır olacak.

Para yatırma butonuna tıklamanız gerekmekte. Para yatırma kısmına tıklayınca hangi para birimi ile yatırabileceğinizi göreceksiniz. Size uygun olanı seçtikten sonra hangi yöntemlerin kullanılabildiğini de göreceksiniz.

Mesela USDT yani Tether ile para yatıracaksanız, karşınıza Tether cüzdan numaranız çıkacak. Başka bir borsadan buraya Tether numaranızı girerek para yollayabilirsiniz. Tether ile para yatırmak istediğinizde, ERC-20 ve TRC-20 seçenekleri çıkacak bunlardan hangisini seçtiğinizi unutmayın.

Aynı şekilde Bitcoin ile para yatırmak isterseniz, BTC cüzdan adresinizi kopyalayın ve diğer borsalardan para aktarın.

Gate io para yatırma işlemi yaptığınızda, bir süre kontroller yapılacak ve kontrollerden geçildiğinde, para hesabınızda olacak. Gateio nasıl para yatırılır gördük. Şimdi de Gate io nasıl para çekilir konusuna bakalım.

Gateio Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır?

Gate.io borsası üzerinden işlem yaptıktan sonra paranızı çekmek isteyebilirsiniz. Paranızı çekmek için birkaç ufak adımı tamamlamanız gerekmekte. Bazı yatırımcılar Gate io para çekemiyorum şeklinde yorumlar yapıyor. Mutlaka atladıkları kısımlar vardır. Bunlara dikkat ederek tekrar denemeleri gerekiyor.

Cüzdan bölümüne gittikten sonra para çekme kısmına tıklamalısınız. Para çekmeye tıklayınca karşınıza, hangi para birimi ile çekim yapacağınızı soran bir ekran çıkacak. Buradan istediğiniz, para birimini seçmelisiniz.

Ardından elinizde bulunan para çekme cüzdan adresini buraya girmelisiniz. Belirlenen minimum çekim miktarına göre para çekme talimatını verebilirsiniz. Bu işlemi yapınca sizden komisyon kesilecek. Ne kadar komisyon kesileceğini Gate.io komisyon yazımızdan görebilirsiniz.

Gateio Alım Satım Nasıl Yapılır?

Hesabınız açıp para yatırma yapınca artık alım satım yapmaya başlayabilirsiniz. Peki Gate io da alım satım nasıl yapılır? Piyasalar yazan kısma girip hangi ürünlerin listelendiğini görebilirsiniz. Ardından istediğiniz para biriminin kısaltmasını aratarak yatırım yapmak istediğiniz ürünü bulabilirsiniz.

İstediğiniz kripto paranın sayfasına girdiğinizde, karşınıza “AL-SAT” butonları çıkacak. Alım yapmak istediğinizde al, satım yapmak istediğinizde sat butonuna tıklamanız gerekiyor.

Alım yaparken ne kadar alım yapmak istediğiniz karşınıza çıkan ekrandan belirleyebilirsiniz. Satarken de aynı şekilde miktarı belirleyebilirsiniz.

İşlem gerçekleşirken sizden fon şifresi tekrar istenecek. Şifrenizi girince emriniz işleme alınacak ve durum oluşunca işleminiz gerçekleşecek.

Aldığınız ürünleri, cüzdan kısmında görebileceksiniz. Gateio alım satım nasıl yapılır konusunu da bu şekilde görmüş olduk.

Gate.io coin de işlem görmektedir. Gate Token adıyla bilinen kripto para bu borsada işlem görmektedir ve yatırımcılar istediklerinde bu coine yatırım yapabilmektedir.

Gate io VIP 1 Nasıl Olunur?

Borsadaki yatırımcıların sahip olabilecekleri çeşitli VIP seviyeleri bulunmakta. Eğer yeni kayıt olduysanız VIP 0 olarak görünürsünüz. Öncelikle, sahip olduğunuz GT Token miktarına ve alım satım işlem hacminize göre bir VIP kademeniz oluyor.

VIP seviyeniz ne kadar yüksekse o kadar düşük komisyonlarla işlem yapabiliyorsunuz. Startup kısmında bulunan coinlere daha yüksek talepte bulunma şansınız da oluyor. Gate.io VIP 1 nasıl olunur sorusu da bu yüzden yatırımcılar tarafından sıklıkla soruluyor.

Gateio VIP 1 nasıl olunur şeklinde gelen sorulara iki farklı yöntem olduğunu söyleyebilirim. Bunlardan ilki az önce bahsettiğim gibi GT Token sahibi olmak. 14 gün boyunca elinizde en az 100 GT bulundurursanız VIP 1 kademesine yükseliyorsunuz.

Diğer yöntem ise işlem hacminizi de işin içine sokuyor. Eğer 30 günlük işlem hacminiz 1.5 BTC seviyesinde ise ve en az 20 GT Token cüzdanınızda varsa yine VIP 1 kademe olabiliyorsunuz. Diğer kademelerin nasıl olduğunu ve Gate io VIP 1 olma aşamalarını aşağıdaki görsele bakarak görebilirsiniz.